Polski Dni

ETNO MULTI KULTURALNY FESTIWAL

PARALIA – GRECJA

WRZESIEŃ 12-17, 2023

Festiwal Etno organizowany przez Mediteranian Organization we współpracy z Ministerstwem Północnej Grecji, konsulatem z Salonik, miastem Katerini, Izbą handlową z Paralii/Katerini,lokalnymi zespołami i innymi uczestnikami.Festiwal Etno będzie transmitowany przez lokalną i międzynarodową prasę i telewizję.Burmistrz lub zastępca burmistrza każdego miasta,od którego przybywają uczestnicy festiwalu,będzie honorowym gościem festiwalu,na koszt organizatorów.

Podczas naszego festiwalu Etno wystawcy będą mogli prezentować,promować i sprzedawać produkty,takie jak: pamiątki,ceramika,tekstylia,odzież, stroje ludowe, etno-jedzenie i napoje, szkło, srebrne sztućce, brąz i złoto i inne. Na stoiskach naszego festiwalu Etno goście będą mogli smakować produktów ekologicznych, w 100% naturalnych i zdrowych potraw, takich jak owoce, warzywa, soki, produkty mleczne, oliwa z oliwek i inne. Bogata polska kuchnia, którą spróbujesz na naszym festiwalu Etno, oferuje niezapomniane gusta które można poczuć tylko w Polsce.

Specjalności, które można spróbować są: Pierogi,kasza,kluski, gołąbki, kotlet schabowy, bigos,potrawy z kapusty i ziemniaków, pieczywo, ciasta, warzywa, owoce.Celem naszego festiwalu etnicznego dla smakoszy jest zachowanie i dzielenie się krajową i krajową tradycją kulinarną oraz przyczynianie się do rozwoju i ekspansji przyjaźni między różnymi krajami, tradycjami i kulturami.


folklore festivals